ערפד

אז אם יש לכם שאיפה לחיי אלמוות או לפחות לחיים ארוכים יותר וגם 8,000 דולרים פנויים בכיס, כדאי שתקראו על הסטארט אפ החדש שמגיע אלינו ישירות מעמק הסיליקון שבסאן פרנסיסקו.

מעין הנעורים של חברת אמברוסיה

חברת הסטארט אפ האמריקנית אמברוסיה (Ambrosia) מציעה לכל מי שמוכן להשתתף בניסוי עירוי דם שמגיע מאנשים צעירים בתמורה ל-8,000 דולרים בלבד. את החברה הקים הרופא הצעיר ג'סי קרמזין, רק בן 32 וכבר סיים את ההתמחות שלו באוניברסיטת סטנפורד הנחשבת.

לטענת קרמזין הזרמת דם חדש וצעיר לעורקיהם של אנשים מבוגרים מזכיר טיפולי אנטי אייג'ינג או כמו שהוא מכנה זאת :"כמו ניתוח פלסטי מבפנים החוצה". למעלה מ-100 בני אדם כבר שילמו על מנת להשתתף בניסוי. במהלך הניסוי הוזרקה להם פלזמה, נוזל צהבהב שזורם בכלי הדם שלנו, והתוצאות?

על פי קרמזין התוצאות היו טובות. לטענתו המשתתפים שלקחו חלק בניסוי הראו שיפור כבר למן הטיפול הראשון. הוא דיווח כי הבדיקות שנערכו למשתתפים לאחר קבלת העירוי הראו כי יש שיפור חיובי בכל מה שנוגע לסוכרת, תפקודי לב, אלצהיימר ואפילו סרטן. אך קרמזין נמנע מלכנות טיפול זה כאנטי אייג'ינג או טיפול למניעת הזדקנות, לטענתו: "כל מה שקיים בדם של אדם צעיר מביא לשינוי שנראה כמו תהליך ההזדקנות הפוך. אני לא מאלה שטוענים שהטיפול יכול למנוע מוות אבל אני סבור שזה די קרוב לזה".

קרמזין לא פועל בחלל ריק. הסטאר אפ שלו מבוסס על מחקר שנערך כבר ב-2014. במחקר זה הזריקו לעכברי מעבדה ותיקים פלזמה שנלקחה מגופם של עכברים צעירים. החוקרים מצאו כי הזרקת הפלזמה שיפרה את יכולות הלמידה והזיכרון של העכברים הוותיקים. ולמרות שהתוצאות של מחקר זה היו חד משמעיות, המדענית שביצעה את המחקר הזה בקרב עכברים, ד"ר טוני ויס קוריי, טוענת כי לא קיימת הוכחה קלינית שהטיפול יהיה גם אפקטיבי בבני אדם ויצאה כנגד היוזמה של קרמזין. חוקרים נוספים הצטרפו לביקורת של ד"ר ויס קוריי על הסטארט אפ של קרמזין והזהירו אנשים.

רוצים להשתתף בניסוי?
אם אתם רוצים לטבול במעין הנעורים של קרמזין עליכם לעמוד בכמה דרישות:

  • עליכם להיות מעל גיל 35.
  • יש לשלם 8,000 דולרים.
  • עליכם להסכים עקרונית עם התהליך שבו למעשה מזריקים לכם דם מאנשים אחרים ישר לתוך מחזור הדם שלכם.
  • ש לחתום על טופס הסכמה מדעת מטעם חברת אמברוסיה.
  • עליכם לטוס לסן פרנסיסקו.

Fun Fact על עירוי דם מצעירים למבוגרים:

ספויילר אלרט!

אם צפיתם בסדרה 'עמק הסיליקון' (Silicon Valley) והגעתם עד לעונה 4 בוודאי ראיתם את הפרק שבו גאווין מקבל עירוי דם מברייס, צעיר בלונדיני וחטוב, המתואר בסדרה כ"פוסטר לתעמולה נאצית". בקטע שלפניכם ניתן לראות פחות או יותר את עיקרון השיטה של חברת אמברוסיה (בשילוב עם ההומור המעולה של הסדרה כמובן), צפו:

Similar Posts

כתיבת תגובה