אולי זה יפתיע כמה מכם, אבל האמת שלא נולדתי מקדם אתרים. איך בכלל הופכים לכזה? יש כל מני דרכים, אצלי זה הלך בערך ככה:

לפני כ-8 שנים התחלתי לעבוד בחברה בה המוצר העיקרי היה אינדקס עסקים מודפס, והתפקיד שלי היה שיווק ומכירת שטחי פרסום באינדקס. באותה חברה הייתה גם מחלקת אינטרנט קטנה שעסקה בבניית אתרי אינטרנט.

לאחר מספר חודשים של עבודת שטח, פגשתי לקוח שהיה מעוניין רק בבניית אתר ופרסום באינטרנט. מספר שבועות אחרי שהאתר שלו עלה לאוויר, פנה אלי הלקוח ושאל שאלה מעניינת: "למה כשמחפשים את שם העסק שלי בגוגל, העמוד העסקי שלי באתר "דפי זהב" מופיע בתוצאות החיפוש לפני האתר הרשמי שלי?". וואלה, לא ידעתי מה לענות לו. החלטתי לחקור ולבדוק את הנושא לעומק.

לא היה לי את מי לשאול אז למדתי בעצמי – קראתי מאמרים בנושא קידום אתרים בארץ ובחו"ל, השתתפתי בפורומים, חרשתי את גוגל לאורכו ולרוחבו וערכתי נסיונות רבים על תכנים שכתבתי. לאחר חודשיים אינטנסיביים של לימוד, ניסוי וטעייה – הבנתי שהתוצאות המתקבלות בגוגל לא מופיעות שם יש מאין, אלא מותאמות למידת הפופולריות והרלוונטיות של האתר ביחס למתחרים. לפי שיטת העבודה שפיתחתי ועל סמך הידע והנסיון שצברתי, ביצעתי פיילוט על האתר של אותו לקוח. בסיום הפיילוט, האתר שלו הופיע ראשון בכל תוצאות החיפוש הקשורות לאותו תחום – לא רק לפי שם העסק, אלא גם לפי מילות מפתח רלוונטיות. מה אני אגיד לכם? התאהבתי בתחום הקידום באופן מיידי. לקחת בית עסק קטן ואנונימי ולהפוך אותו למותג אינטרנט, זהו אתגר שמרגש ומרתק אותי בכל פעם מחדש. מה גם שהתוצאות מדברות בעד עצמן ולקוחות מרוצים ומאושרים עושים לי חשק להמשיך לעשות בדיוק את מה שאני עושה.

אז לאחר שנים בעברי, בהן עסקתי בעיקר בשיווק מוצרי חשמל ומערכות קולנוע ביתיות, הכניסה לתחום השיווק באינטרנט וקידום אתרים הייתה עבורי התקדמות אישית ומקצועית לתחום חדש, רחב ומרתק. זירת האינטרנט בכלל וגוגל בפרט, הינם דינאמיים ומשתנים בקצב מסחרר. במהלך השנים השתנו דברים רבים בתחום וכל הזמן ממשיכים להתחדש ולהשתנות. אני תמיד משתדל להישאר עם האצבע על הדופק ולהתעדכן בכל חידוש ושינוי, על מנת שאוכל להמשיך לבצע את עבודתי באופן המקצועי ביותר.
כיום אני עצמאי בתחום, ומקווה להמשיך להצליח ולעזור לכמה שיותר בעלי עסקים להיות מרוצים.

אז אני דודי שרון, בן 37, מתגורר במושב במרכז הארץ עם בת הזוג, יוצר מוסיקה בשעות הפנאי ומגדל חתולים בין היתר. נעים מאד 🙂

Similar Posts

כתיבת תגובה